+90 538 253 32 32

Uluslararası Pilates Federasyonu

13 Nisan 2011 tarihinde kurularak dünya üzerinde pilatesin ve kullanılan yöntemlerin geliştirilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Yeni projeler üreterek bu sporun daha da yaygınlaşması hedeflenmiştir. Pilates eğitimleri sayesinde yeni pilates eğitmenleri yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Uluslararası arenada oluşan gelişmeleri dünyanın her yerine yaymak için çalışmaktadır. Bilinçli bir şekilde insanları eğitme ve onların sağlığı için gelişmeler hedeflenmektedir.

Uluslararası pilates federasyonu ayrıca Avrupa Birliği ile de beraber çalışmaktadır. Eğitmenler staj imkanları ile Avrupa ülkelerine gidebilecek kendilerini çok daha iyi yerlere getirebilmek için eğitimler alabilecektir. Ayrıca ülkemizde de pilatesler için farklı bir algı bulunduğundan dolayı halkı bilgilendirme amaçlı çeşitli projeler gerçekleştirmektedir. Pilatesin faydaları, tarihçesi, ne gibi durumlarda yapıldığı gibi çeşitli bilgileri içeren kitapçıklar hazırlanmış ve ücretsiz olarak halka dağıtılmıştır. Tüm bu çabalara halkımız tarafından pilatese karşı bulunan ön yargının kırılması içindir.

Uluslararası Pilates Kursu Eğitimleri

İçerisinde birçok eğitim bulundurarak yeni yeni eğitmenler yetiştirmek istenmektedir. Bunun için Uluslararası Pilates Federasyonu’nun ülke genelinde birçok projesi bulunmaktadır.

  • Fizyoterapistlere özel eğitmenlik kursu
  • Tüm illerde eğitmenlik kursu
  • Eğitmenlik kampları
  • MEB onaylı kurslar

Bu ve bunun gibi birçok kursu bünyesinde barındıran Uluslararası Pilates Kursu insanları eğiterek bu sporun daha da yaygınlaşmasını istemektedir. Bunun için birçok çalışma yaptığından dolayı her geçen gün bu spor insanlar tarafından benimsenmektedir. İçerisinde birçok türde eğitmen de barındırmaktadır.

  • Uluslararası Pilates Federasyonu Mat Eğitmenleri
  • Uluslararası Pilates Federasyonu Hamile Pilatesi Eğitmenleri
  • Uluslararası Pilates Federasyonu Reformer Eğitmenleri

Bu eğitmenler sayesinde her geçen gün yeni yeni eğitimcilerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Yüzlerce belki de binlerce kişiyi bünyesinde barındırmaktadır. İletişim bilgiler ile bu platforma ulaşıp bilgi sahibi olabilirsiniz. İletişim bilgileri aşağıda yer aldığı gibidir. Ayrıca Uluslararası Pilates Federasyonu web sitesinde yer alan iletişim bilgileri kısmında da iletişime geçebilirsiniz.

  • Adres: 1462 Yüzbaşı Şerefettin Bey Sokak No:68/1 Dereli Apt. Alsancak/İZMİR
  • Telefon: 0534 793 94 73-0531 663 54 73
  • Fax: 0534 793 94 73-0531 663 54 73
Bir Başka  Soğanlık Pilates Ders Fiyatları

Ayrıca yaptıkları sınavlar sonucunda artık sertifikalı bir eğitmen olabilme şansı elde edebiliyorsunuz. Bunun için sene içerisinde dönem dönem sınavlar yapılmaktadır. Bu sınavların sonuçlarına Uluslararası Pilates Federasyonu web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Birçok şehirde kendisine ait temsilcilikler barındırmaktadır. Bu temsilcilikler sayesinde daha etkin hizmetler verilebilmektedir. Uluslararası pilates federasyonunun amacı insanların daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için pilates yapmasıdır. Bu pilatese karşı bulunan ön yargıları kırmaktır. Halk arasında pilatese karşı bulunan en büyük ön yargı bu sporun sadece kadınların yaptığı düşünülmesidir. Tam tersine bu sporu erkekler de yapabilir.

Sizler de pilates yaparak çok daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Ayrıca pilates eğiticisi olmak istiyorsanız Uluslararası pilates federasyonunun hazırladığı kurslara katılarak kendinizi bu alanda yetiştirebilirsiniz. Ayrıca Avrupa Birliği ile anlaşmaları sayesinde Avrupa ülkelerinde de staja gidebilirsiniz.

Sadece sağlığın korunması için spor yapılmamaktadır. Pilatesin bir diğer faydası ise sağlığın tekrar kazanılması için çaba gösterilmesidir. Herhangi bir sakatlanma sonrası yaşanan güç kaybında pilates ile çözüme kavuşturulabilir. Ya da hamilelik sonrası bu pilates bünyeye olumlu yönden sonuçlar sağlamaktadır. Ayrıca birçok kişi kol ve bacaklarda oluşan sarkmalara çözüm olarak sunulmaktadır. Vücut bu spor sayesinde kendine gelebilir ve daha dinç ve güçlü olabilir. Sizler de İstanbul Kartal bölgesinde yer alan Mystic Pilates Studio’ya gelerek hemen pilates sporuna başlayabilir ve hayatınıza renk katabilirsiniz. Unutmayın bu spor sizin sağlığınız için en önemli sporlardan bir tanesidir.

@mysticpilatesstudio