+90 538 253 32 32

Reformer Pilates Sıkılaştırır Mı?

Pilates egzersizlerini fitness planınıza dahil etmeye başlamak için esnekliğe ihtiyacınız yok. Ama gerçekten sağlam bir gövde gücü istiyorsanız, aynı anda hem esneklik hem de çekirdek kuvveti geliştirmelisiniz. Kaslarınız, esneklik eksikliği nedeniyle vücudunuzu belirli egzersizleri veya egzersizleri yapmak için kısıtladığında, çekirdeğinizin derinden çalıştırma yeteneği bozulacaktır. Vücudunuz bir sırt yaralanması veya zayıf bir karın nedeniyle zayıfladığında, aşırı kas kullanımı doğal olarak telafi edilecektir. Daha sonra vücudun dengesi bozulur ve daha fazla hasara neden olur.

Reformer pilates sıkılaştırır mı gibi sorulara cevap vermek için kas germe ve uzama hareketleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Sürekli bu hareketler ile çalıştırılan kaslar gerilecektir. Pilates’i günlük hayatınıza ekleyerek esnekliği artırabilir ve daha da önemlisi aynı zamanda çekirdeğinizi sıkılaştırabilirsiniz. Pilates ağırlık egzersizi, çekirdek gücünü içten dışa güçlendirmek için vücudun kendi direncini kullanır.

Reformer pilatesin sıkılaştırmasını istiyorsanız fitness seviyenize meydan okumanız gerekir. Bir sonraki adımı attığınızda ve bir Pilates ağırlık planı eklediğinizde, geleneksel mekik yapmak çok kolay hale gelir. 3 dakika içinde temel egzersizlerle yorulmayı bekleyin. Genel gücünü artırmak amacıyla vücudun çekirdeği olarak da bilinen derin enine karın kaslarına yönelik tek egzersizdir. Alt sırt, omurga, pelvis ve kalçaları koruyan karmaşık kasları çalıştırın. Tek tek kasların ağırlığı yerine vücudu bir bütün olarak teşvik ederek yaralanma riskini azaltın.

Reformer Pilates Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Reformer Pilates, en yaygın egzersiz türlerinden biridir. Ancak vücudunuz için doğru alete ve değişime hazırlanmanıza en az 1 ay ayrılmıştır. 1 aydan sonra vücudunuz sıkılaşmaya, incelmeye başlayacak ve kas oranınız artacaktır. Bu süreç en az 3 ay sürer. Reformer Pilates’te dersler genellikle haftada 2 veya 3 gün 50 ila 60 dakika sürer. Reformer Pilates ile elde edilen sıkılaştırmaya ve egzersizlere düzenli olarak devam etmek önemlidir. Edindiğiniz formun devamlılığı için düzenli egzersiz gereklidir. Joseph Pilates, ‘de ne kadar sürede etkili olduğunu açıkladı: “10 derste farkı hissedeceksiniz farkı 20 derste göreceksiniz ve 30 derste farklı bir vücuda sahip olacaksınız”.

Bir Başka  Pilates Çemberi Hareketleri

Reformer Pilates Faydaları Nelerdir?

Reform Pilates, kemikleri zorlamadan ve kemikleri güçlendirmeden kas konsantrasyonunu çalıştırarak güçlü kaslar oluşturmaya odaklanır. En çok talep edilen ve en çok konulardan biri pilates reformerının kiloya yardımcı olup olmadığıdır. Dilerseniz sizler için reformer pilatesin faydalarından bahsedelim;

  • Daha fazla direnç kullanır.
  • Çoğu reformcunun yayları vardır. Bu yaylar egzersizin her iki yönünde de direnç sağlar.
  • Metabolizma daha fazla çalışır
  • Hizalama için daha fazla destek ve şans sunar.
  • Bir koltuk başlığı, omuz blokları ve eğitmeninizin vücudunuzun tam olarak nasıl hareket ettiğini kolayca görebilmesi için bir ayak çubuğu içerir.
  • Daha fazla egzersizi vardır, normal Pilates’ten 50 egzersizi var. Bu, sizi çeşitlilik sağlarken sıkılmaktan alıkoyacaktır.

Reformer Pilates bölgesel çalışmalara çok uygun bir egzersiz yöntemi olduğundan, sert ve düzenli antrenmanlarla şekillendirebilir ve sıkılaştırabilirsiniz. Bu size uzun süre kilo vermenize yardımcı olacak ve vücudunuzdaki değişimi hemen fark edeceksiniz. Aynı zamanda, pilates reformerına düzenli olarak devam etmek, vücudunuzun gergin formda kalmasına yardımcı olacaktır. Reform Pilates aynı zamanda omurga eğrilikleri veya duruş bozuklukları gibi sorunları iyileştirerek kalitenizi iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Mystic Pilates Studio ile bu gibi durumlarda Pilates’ten de faydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken sitemizdeki iletişim bilgilerini eklemektir. Pilates dersleri merkezimizden fiyat bilgisi alabilir ve daha sağlıklı günlere ilk adımı atabilirsiniz. Kartal bölgesinde şubemiz olduğu için şubemizi ziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

@mysticpilatesstudio