+90 538 253 32 32

Pilates Ne İşe Yarar?

Amacı zihin ve vücudun birlikte çalışmasını arttırmak olup zaman içerisinde kasların bizlere sunduğu kuvveti ve esnekliği arttırmak amacıyla yapılan bir spor dalıdır. Genel olarak kadınlar tarafından yapılığı düşünülse de her cinsiyet bu sporu yapabilir. Zaman içerisinde vücut üzerindeki her alan için çeşitli egzersiz metotları keşfedilmiştir. Vücudun her noktasını eşdeğer bir şekilde geliştirmesi amaçlanmış ve zihin ile bedenin uyumu sağlanması istenmiştir. Plates ne işe yarar sorusunun cevabı budur.

Pilates sayesinde karın ve sırtta bulunan kaslar dengeli olacak şekilde güçlenir. Yürüyüşünüz düzelir ve daha dik durabilirsiniz. Kısa boyutta olan kaslarınızın uzunluğu artar ve daha esnek bir hale bürünürsünüz. Kilo almaktan çekinen kişilere de bu spor gerçekten fayda sağlar. Kilo alma durumunu sizin kontrolünüze bırakır. Pilates eğitmenleri sayesinde kendinize bir program belirlemeli ve bu sporu düzenli bir şekilde olacak biçimde yapmalısınız. Pilatesi düzenli olarak yapmanız disiplinli olmanızı sağlar ve daha hızlı sonuçlar almanızda etkili olacaktır. Bunun için bir eğitmenden yardım almalı ve pilates programları hazırlamalısınız.

Pilates ekipmanları olarak birkaç malzeme satın almanız gerekebilir. Ya da pilates kurs merkezleri sayesinde bu ekipmanları almanıza gerek kalmayabilir.

 • Direnç bantları
 • Direnç çemberi
 • Bobat topları
 • Dumballar

Bu ekipmanlar sayesinde vücut esnekliğinizi artırmayı, kaslarınızı güçlendirmeyi, duruş bozukluklarını gidermeyi, geçirilen hastalıkların atlatılmasını sağlayabilirsiniz. Bu ekipmanların yanında doğru bir pilates egzersiz programı ile çok daha sağlıklı bir hayat geçirebilirsiniz. Peki Pilatesin faydaları nelerdir madde madde bunu görmek gerekirse şöyle sıralayabiliriz.

Pilatesin Faydaları Nelerdir?

 • Vücut duruşunu düzenler ve daha etkili durma sağlanır.
 • Olası ters durumlarda sakatlanma riskini en aza indirgeme hedeflenir.
 • Vücudun orantılı bir şekilde hareket etmesini sağlayan denge ve koordinasyonun geliştirilmesi hedeflenir.
 • Kasların güçlendirilmesi ve esnekliğinin arttırılması amaçlanır.
 • Vücut farkındalığının arttırılması sağlanır.
 • Hastalıklar sonrasında vücudun tekrar eski gücüne kavuşması sağlanır.
 • Bölgesel yağlanma oluşumu ya da selülit gibi durumlarda çözüm sağlanması hedeflenir.
 • Kilo kontrolü ele alınmaya çalışılır. Bu sayede daha güzel görünümlü vücutlar elde edilmeye çalışılır.
Bir Başka  Fizik Tedavide Pilates Topu İşe Yarar Mı?

Pilates bu avantajlar sayesinde insanların yaşam kalitesini arttırmaktadır. Yaşam kalitesi arttıkça daha güvenilir bir hayat elde edebilirsiniz. Pilatesin faydaları daha sayamayacağımız kadar türetilebilir. Sizler de bu faydaları hayatınızda görmek istiyorsanız pilates kurs merkezleri ile iletişime geçerek en doğru hareketler ile pilates sporu yapılır.

Pilates kurs merkezleri size uygun hareketleri belirlerken vücudunuzun özelliklerine göre hareketleri şekillendirebilirler.

 • Yaş
 • Cinsiyet
 • Daha önceden geçirilen hastalıklar
 • Vücut bünyesi

Bu gibi etkenler göz önünde bulundurularak pilates programlarının hazırlanması sağlığınız için önem arz eder. Bu kriterler göz önüne alınmadan hazırlanan pilates programları sizin için sorunlar çıkartabilir ve vücudunuzu incitmenizi sağlayabilir. Bunun için en iyi pilates kurs merkezini seçmeniz gerekir.

Mystic Pilates Studio ile sizler de pilates yapabilirsiniz. Vücudunuza en uygun pilates hareketleri düzenlenir ve zaman içerisinde daha sağlıklı olmanız hedeflenir. Sağlığınızda olan tüm etkenler dikkatlice göz önüne alınarak bu programlar hazırlanır. Bel boyun fıtıkları, hamilelik, omuz rahatsızlıkları gibi çeşitli hastalıklara sahip olan kişilere özel olarak programlar düzenlenerek daha sağlıklı olunması hedeflenir. Ayrıca daha sağlıklı bir vücuda sahip olarak olası ters durumlarda sakatlanma riskiniz en aza indirilir.

Gerekli ekipmanlar temin edilerek sizin daha etkili ve doğru bir şekilde pilates yapmanız amaçlanır. Mystic Pilates Studio olarak en kaliteli ekipmanlar hizmetinize sunularak doğru programlarla beraber en iyi pilates amaçlanır. Sağlığınızı korumaya çalışırken yanlış hareketler sonucu kendinizi incitme olasılığınız sertifikalı eğitmenlerimiz sayesinde en aza indirilir.

Fizik tedavide de son derece etkili olan bu pilates, sağlık sorunu yaşayan kişiler için önemli bir aktivitedir. Daha sağlıklı olmak için birçok kişi bu yönteme başvurmaktadır. Genelde sadece kadınların yaptığı düşünülse de birçok erkek de bu sporu yapmaktadır. Mystic Pilates Studio ile sizler de bu gibi durumlarda pilates sporundan faydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken internet sitemizde olan iletişim bilgileri ile bizlere ulaşmaktır. Pilates kurs merkezimizin fiyat bilgisi hakkında bilgi sahibi olabilir ve daha sağlıklı günlere kavuşmanın ilk adımını atmış olabilirsiniz. İstanbul’un Kartal bölgesinde şubemiz bulunduğundan dolayı şubemizi de ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Bir Başka  Pilates Çemberi Ne İşe Yarar?

@mysticpilatesstudio