+90 538 253 32 32

Pilates Müzikleri

Sağlığımız için pilates yaparken uzun süreli sessizlik bazen canımızı sıkabilir. Bu gibi durumlar için çeşitli yöntemler üretilmiştir. Pilates yaparken sıkılmamanız için müzik dinlemek sizi neşelendirebilir. Müzik insana huzur verdiği için sessizlik içerisinde spor yapmak yerine pilates yaparken müzik dinlemek sizlere daha eğlenceli dakikalar yaşatabilir.

Hayatımızın daha kaliteli olmasını istiyorsak spor yapmamız gerekir. Birçok spor aktivitesi arasından genelde bayanlar tarafından tercih edilen pilates, daha esnek olabilmeyi sağlarken aynı zamanda yürüyüş bozukluğu ve kas güçlenmesini de sağlamaktadır. Bu sporu yaparken birçok kişi müzik dinlemeyi tercih etmektedir. Çünkü bu sayede uzun süren dakikalar daha eğlenceli geçtiğinden daha hızlı geçecektir. Pilates dinlerken müzik dinlemenin birçok avantajı vardır.

  • Müzik dinleyerek daha enerjik oluruz. Bu sayede pilates hareketlerini daha canlı olarak yapabiliriz.
  • Müzik insanın sıkılmasını önleyerek uzun süre pilates yapabilmemize olanak sağlar.
  • Yeni yeni müzikler keşfederek günlük hayatta bu keşfedilen müzikleri dinleme imkânı bulabiliriz.
  • Ayrıca pilatesten sıkılmayarak farklı günlerde de bu istikrarımızı koruyabiliriz.

Bu avantajlar sayesinde pilatesi daha etkin olarak yapabiliriz. Pilates müzikleri bize bu faydaları sağlamaktadır. Sizler de kendi sevdiğiniz müzikleri dinleyebileceğiniz gibi internet üzerinden pilates müzikleri araştırabilirsiniz.

Pilates Müzikleri Önerileri

YouTube üzerinden pilates müzikleri bulabileceğiniz gibi bizim sizlere önereceğimiz müziklere de göz atabilirsiniz. Teker teker müzikleri açmak size zorluk çıkartabilir. Bu nedenden dolayı tüm müziklerin tek bir video üzerinden birleştirildiği videolar daha çok tercih edilmektedir. Spor yaparken bu videolar sayesinde kesintisiz olacak şekilde sporunuzu yapabilirsiniz. FM Records YouTube Kanalının sizlere sunduğu müziklerin birleşik bir şekilde dinletisinin sağlandığı bir video hazırlamışlardır. Bu video sayesinde sizler de pilates yaparken eğlenceli dakikalar geçirerek spor yapabilirsiniz.

Ayrıca sadece YouTube üzerinden değil, Spotify üzerinden de müzik dinletisi yapabilirsiniz. Spotify içerisinde yer alan çalma listeleri ile müzik dinleyebilir ve çok daha aktif bir şekilde spor yapabilirsiniz. Müzik dinlemek insanın ruhuna huzur verdiği için spor ile beraber çok daha etkili olacaktır. Çünkü pilates akıl ve zihnin beraber çalışarak oluşturdukları bir uyum sonucu yapılan spordur. Bu spor sayesinde insanların yaşam kalitesi artacaktır. Spotify’da yer alan çalma listelerini de kullanarak bu müzikleri dinleyebilirsiniz. Ancak Spotify uygulamasını kullanmanın belirli bir ücreti bulunmaktadır. Aylık ödeme planları sayesinde Spotify’ı kullanabilirsiniz. Elbette ücretsiz bir şekilde Spotify uygulamasını da kullanabilirsiniz ancak ara sıra çıkan reklamlar yüzünden spor yaparken hoşunuza gitmeyebilir. Bu durum YouTube üzerinde de mevcuttur.

Bir Başka  Pilatesin Vücuda Etkileri

Bu ve bunun gibi şarkılar ile Spotify üzerinde kendinize özel müzikleri bir çalma listesi haline getirerek pilates esnasında dinleyebilirsiniz. Birçok kişi pilates esnasında dinlenebilecek müzikler hakkında araştırma yapmaktadır. Çünkü müzik dinleyerek spor yapmak insanın daha az yorulmasını sağlayacaktır. Ayrıca spor yaparken daha aktif olunur ve yapılan bu hareketlerin daha seri ve doğru bir şekilde yapılmasını sağlarlar. Pilates kurs merkezlerini de kullanarak en doğru mekânda pilates yapabilirsiniz. Bu kurs merkezlerinde de yer alan müzikler sayesinde çok daha huzur dolu dakikalar geçirebilir ve yaşam kalitesini arttıracak sporu yapabilirsiniz. Mystic Pilates Studio firmamız ile iletişime geçerek hemen bu sporu yapabileceğiniz ortamı bulabilirsiniz. Birçok kişi firmamızı tercih etmekte ve en güzel spor ortamlarında eğitmenlerimiz ile beraber bu sporu gerçekleştirmektedirler. Pilates sporunu sizler de bizim spor merkezimizde müzik dinleyerek eğlenceli bir şekilde yapabilirsiniz.

@mysticpilatesstudio