+90 538 253 32 32

Pilates Çemberi Ne İşe Yarar?

Pilates çemberi, pilates yapmak isteyen kişilerde olmazsa olmaz ekipmanlardan bir tanesidir. Pilates yaparken bu çemberler kullanılarak daha etkin bir şekilde spor yapılabilir. Bu ekipman sayesinde kendi evinizde de pilates yapabilirsiniz. Bir müzik eşliğinde bu pilates yapmak size keyifli dakikalar sunacaktır. Pilates yaparken bu ekipman farklı farklı amaçlarla kullanılabilir. Vücut üzerinde bulunan bazı bölgelerde bu ekipman ile kendinizi çok daha güçlü kılabilirsiniz. Pasif olarak vücudunuzda bulunan kaslar zaman içerisinde güçlenerek eskisinden çok daha sağlıklı bir hale bürünecektir.

Pilates çemberi kullanan kişiler vücudunda bulunan belirli bölgelerde çalışabilir.

 • Bacak
 • Kalça
 • Kol
 • Göğüs
 • Karın

Bu bölgelerde pilates çemberi ile çalışılabilir ve daha güçlü bir vücut elde edilebilir. Bu bölgelere özel doğru hareketler bilinmesi gerekir. Çünkü yanlış yapılacak hareketler vücudunuzu İnci etmenize sebep olabilir. Bunun için bu hareketleri bilmiyorsanız uzman pilates kurs merkezlerinden faydalanabileceğiniz gibi uzman pilates eğitmenlerinden de faydalanabilirsiniz. Bunlar gibi bilgili kişiler sayesinde yapacağınız hareketler daha doğru olacaktır. Ayrıca Bu spor sayesinde İlerleyen dönemlerde oluşabilecek kazalarda herhangi bir İncinme daha zor meydana gelir. Çünkü zayıf olan kasların daha kuvvetli olmasını sağlayarak insan vücudunun daha dayanıklı olmasını sağlar.

Bu sporda kullanılan Pilates çemberi farklı farklı bölgelerde işe yarayabilir. Örneğin bacak bölgesinde yere uzandıktan sonra bacağınızı açıp arasına bu pilates çemberini koyarak bacaklarınızı güçlendirebilirsiniz. Yapılan bu hareket sayesinde bacaklarınızda oluşan sarkmalar ciddi oranda azalacaktır. Aynı şekilde kollarımızdaki sarkmaları da bunun sayesinde önleyebilirsiniz.

Kollarınızı gergin bir şekilde öne doğru açarak Karadeniz Aslında bu pilates çemberini sıkmanız gerekir. Bu sayede kollarınızı güçlendirilir ve kolunuzda oluşan sarkmaları en aza indirebilirsiniz.

Ayrıca göğüs kaslarınızı da bu ekipman sayesinde çok güçlü bir hale getirebilirsiniz. Yapmanız gereken oturarak veya ayakta fark etmeyecek şekilde kollarınızı göğsünüze dik bir biçimde germeniz ve bu ekipmanı sıkmanızdır. Bu sayede göğüsleriniz daha da güçlenecek ve ilerleyen dönemlerde olası incinmeleri en aza indirgeyecektir.

Bir Başka  Soğanlık Pilates Ders Fiyatları

Pilates Çemberinin Avantajları

 • Pilates çemberi sayesinde yapacağınız hareketleri daha ölçülü ve etkili olacak şekilde yapabilirsiniz.
 • Kollarınızı ve bacaklarınızda meydana gelen sarkmaları bu ekipman sayesinde en aza indirebilirsiniz.
 • Göğüs ve karın bölgenizi daha da güçlendirerek daha sağlıklı bir vücut elde edebilirsiniz.
 • Bacaklarda meydana gelen selülitleri bu alet sayesinde azaltabilirsiniz.
 • Elde edilmesi kolay bir ekipman olduğundan dolayı evde pilates yaparken daha etkili hareketler yapabilmemize olanak sağlar.
 • Tutuşu ve kavraması kolay bir ekipman olduğundan dolayı spor yaparken bize epeyce kolaylık sağlar.

Bu ve bunun gibi avantajlardan faydalanmak için pilates yaparken pilates çemberinden faydalanılabilir. Ancak Pilates çemberinin avantajları bu kadardır demek doğru olmayacaktır. Daha sayamadığımız bir çok avantaj bulunmaktadır. Sağlığınız için sizler de pilates yaparak bu avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Pilates yapmak isterken doğru hareketler yapabilmeniz için bilgi sahibi kişilerden faydalanmanız gerekir. Bunun için pilates kurs merkezlerinden faydalanabilirsiniz. Eğer ki sizler de İstanbul’un Kartal bölgesinde bulunuyorsanız pilates kurs merkezimiz olan Mystic Pilates Studio firmamız ile iletişime geçerek sağlığınız için bu spor yapabilirsiniz. Birçok uzman Eğitmen ile beraber kaliteli ekipmanları hizmetinize sunmaktayız. Bu sayede yapılacak sporları en etkili şekilde yapabilmeniz amaçlanır. Düzenli bir şekilde Bu spor yaparsanız çok sağlıklı bir yaşam sahibi olabilirsiniz. Daha güçlü, daha esnek ve daha fit bir beden için spor etkili bir spordur. Firmamız ile iletişime geçerek işleyişin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

@mysticpilatesstudio