+90 538 253 32 32

Kartal’da Pilates Yapılacak Yerler

Pilates grup egzersizi olarak yapılabilen ve kişilerin kaslarını çalıştırmasına yardımcı olan bir çalışma şeklidir. Spor yaparken amaç kasların gelişmesi, vücut esnekliğinin ve dayanıklılığının arttırılması olmaktadır. Pilates genel vücut sağlığını geliştirmek amacıyla Joseph Pilates tarafından ortaya çıkmış bir spor dalıdır. Kartal Pilates sayesinde vücudun tüm bölümleri hareket etmektedir.

 Pilates hareketleri minder veya reformer Pilates olarak bilinen özel geliştirilmiş aletler üzerine yapılmaktadır. Grup Pilates dersleri ile duruş bozukluklarının önüne geçilmekte, ağrıların önlenmesi sağlanmaktadır. Vücudun toparlanması ve sağlıklı bir birey olmasına yardımcı olmaktadır. Pilates yapan kişiler hem bedensel hem de ruhsal olarak kendilerini daha iyi hissetmektedirler. Günümüzde en çok ilgi gören sporlar arasında bulunmaktadır.

 Pilates Nasıl Yapılır?

 Hamile Pilatesi önemi her geçen gün daha çok anlaşılmaktadır. Hareketler karın, kalça ve sırt kısmının gelişimine odaklanmaktadır. Hareketler sırasında karnın içeri çekilmesi ile karın kasları aktif hale gelmektedir. Pilates hareketleri arasında omurganın esnemesi, tek bacakla daire çizilmesi gibi hareketler bulunmaktadır. Baş bölgesi ise tüm hareketlerde omurga ile uyum içinde olmaktadır. Pilates sadece bedeni değil zihnide dinlendiren bir spor olarak bilinmektedir.

 Pilatesin Faydaları

 Her spor dalında olduğu gibi grup Pilates dersleri pek çok faydası bulunmaktadır. Spor disiplinli yapıldığı zaman olumlu sonuçlar vermektedir. Düzenli yapılan Pilates ile sağlıklı kilo verilir ve kaslar sıkılaşır. Pilates sırasında dikkat bir noktaya odaklandığı için kişinin konsantrasyonu artar. Hareketler vücudun farklı yanlarını çalıştırmaya yönelik olduğu için tüm kaslar aktive olur. Böylece hem duruş iyileşir hem de daha güçlü bir bedene sahip olunur.

 Spor yaparken amaç bedenin iyileşmesini, ağrıların azalmasını sağlamak olmaktadır. Ayrıca zinde, esnek ve sıkı bir vücut yapısı elde etmek amaçlanmaktadır. Pilates tüm bunlara cevap verebilen bir spor dalı olmaktadır. Düzenli yapıldığında sırt ağrılarını azaltır, karın kaslarının gelişime yardımcı olur. Ayrıca kalp damar sağlığını olumlu yönde etkileyen hareketler içermektedir. Kartal Pilates tüm bunlar yönelik egzersizler yaptırmaktadır.

Bir Başka  Reformer Pilates Sıkılaştırır Mı?

 Hamile Pilatesi

 Estetik bir vücut ve sağlıklı bir bedensel bütünlük elde etmek için Pilates yapmak faydalı olmaktadır. Kişiler uzman eğitmenlerin gözetiminde Pilates yaparak çok faydalı sonuçlar elde edebilmektedir. Isınma hareketlerinin yapılması önemli olmaktadır. Ayrıca hamile Pilatesi olan kişiler de onlar için belirlenen hareketleri uzman eşliğinde yapabilir. Böylece hamilelik ve doğrum sürecini daha rahat tamamlayabilir. Hamilelik boyunca yaşayacağı ağrıları en aza indirme şansı yakalar.

@mysticpilatesstudio