+90 538 253 32 32

Hamile Pilates Topu Kaç CM Olmalı?

Gerek spor adına gerek ise sağlık adına birçok kişi pilates yapmaktadır. Pilates yapan bir diğer grup ise hamilelerdir. Hamileler zaman içerisinde başka insanların tavsiyesi üzerine pilates sporu ile ilgilenmektedir. Bu kişiler pilates yaparken gerekli ekipmanlardan bir tanesi olarak pilates topu da almaktadırlar. Ancak bu pilates topu kişinin bedenine göre ve vücut yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca doğru boyutlarda pilates topu alınmaması kullanan kişinin hareket kabiliyetini kısıtlayacaktır.

Hamile kişiler kendi vücutlarına uygun pilates topundan faydalanmaları gerekir. Bunun için sizlere vereceğimiz örnek skalayı inceleyerek pilates topu alabilirsiniz. Hamile Kişilerin Alması Gereken Pilates Topu Özellikleri nasıl olmalıdır?

Hamile Kişilerin Alması Gereken Pilates Topu Özellikleri

  • 155 cm – 165 cm arası kişiler 55 cm olan pilates topu alması gerekir.
  • 165 cm – 180 cm arası kişiler 65 cm olan pilates topu alması gerekir.
  • 180 cm – 190 cm arası kişiler 75 cm olan pilates topu alması gerekir.

Bu özelliklere sahip pilates topları ile sizler de çok daha rahat bir şekilde pilates sporunu yapabilirsiniz. Hamile olan kişiler bu sporu yaparken daha güçlü ve zinde bir yaşama kavuşabilirler. Ayrıca hamile pilatesi, hamile olanlar için gerçekten büyük avantaj sağlamaktadır. Bebeğin sağlığı için de gerekli olan bu spor çok hafif hareketler ile yapılması tavsiye edilir. Ancak bu hamilelik için almanız gereken pilates topunu başvuracağınız pilates kurs merkezlerinden de akıl danışarak alabilirsiniz.

Pilates kurs merkezlerinden faydalanmanız da size epeyce avantaj sağlayacaktır. Kendiniz için en doğru hamile pilates programlarını bu kurs merkezlerinden öğrenebilirsiniz. Bu merkezlerde uzman eğitmenler olduğundan dolayı sizler için en doğru hareketlerin neler olduğunu ya da sizler için en doğru pilates topu özelliklerini söyleyebilirler. Mystic Pilates Studio firmamız ile sizler de bu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Hatta web sitemizde yer alan hamile pilatesi hakkında yazılan yazımızı okuyabilirsiniz.  İçeriğinde yapılması gereken hareketleri görebilir ve en doğru hareketler için fikir sahibi olabilirsiniz. Mystic Pilates Studio olarak bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Bir Başka  Kartal Pilates Kursu Fiyatları

@mysticpilatesstudio